Informacja Administratora

Przetarg na sprzedaż autokaru SOSW nr 6

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż autokaru Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6 w Łodzi
  1. Nazwa i siedziba sprzedającego: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6 w Łodzi ul. Dziewanny 24.
  2. Miejsce i termin przeprowadzenia przetargu: Otwarcie ofert nastąpi na posiedzeniu komisji przetargowej w siedzibie sprzedającego przy ul. Dziewanny 24, w dniu 29.09.2023 r. o godz. 10.00. Termin związania ofertą sprzedający określa na 14 dni.
  3. Miejsce i termin, w którym można obejrzeć sprzedawany składnik majątku ruchomego: Pojazd będący przedmiotem przetargu można oglądać do dnia 26.09.2023 r. w siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 6  przy ul. Dziewanny 24 w Łodzi od godz. 09:00 do godz.15:00  po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym. Szczegółowych informacji dotyczących prowadzonego postępowania można uzyskać pod numerem tel. 42 657 79 41; 42 657 78 11.
  4. Marka, typ, sprzedawanego pojazdu oraz cena wywoławcza i wadium:
  • Marka i typ pojazdu - Mercedes Benz Sprinter 515.
  • Rok produkcji - 2007 r.; pierwsza rejestracja 2008 r., pierwszy właściciel, bezwypadkowy.
  • Numer rejestracyjny - EL 252 EH.
  • Miejsc siedzących - 20 + 1 kierowcy.
  • Obniżony, wysuwany stopień.
  • Przebieg - 147.700 km.
  • Cena wywoławcza - 98.000,00 zł.
  • Kwota wadium – 9.800,00 zł.
  1. Wadium oraz termin i miejsce jego wniesienia: Wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej należy wpłacić na konto sprzedającego: PEKAO SA 60 1240 1037 1111 0011 0912 8255 z dopiskiem: wadium na kupno autokaru do dnia 10.08.2023 r.
  • Za termin wpłaty wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na rachunek organizatora przetargu.
  • Wadium złożone przez nabywcę zalicza się na poczet ceny nabycia.
  • Wadium złożone przez oferentów, których oferty nie zostały wybrane lub zostały odrzucone zwraca się w terminie 7 dni, odpowiednio od dnia wyboru lub odrzucenia oferty.
  • Wadium nie podlega zwrotowi w przypadku gdy:
  1. Żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej ceny wywoławczej.
  2. Uczestnik przetargu, który wygrał przetarg, uchyli się od zawarcia umowy.

6. Wymagania jakimi powinna odpowiadać oferta w prowadzonym przetargu:

• Oferta powinna być złożona w formie pisemnej i zawierać:
  1. oznaczenie oferenta, imię, nazwisko, adres, nazwa firmy adres siedziby;
  2. oznaczenie przedmiotu oferty;
  3. oferowaną cenę brutto nie niższą niż cena wywoławcza;
  4. warunki zapłaty;
  5. dowód wniesienia wadium;
  6. konto oferenta, na które należy przekazać wadium;
  7. oświadczenie RODO stanowiące załącznik do Ogłoszenia;
  8. oświadczenie, że oferent zapoznał się z warunkami przetargu i przyjmuje je bez zastrzeżeń;
  9. oświadczenie oferenta, że zapoznał się ze stanem przedmiotu przetargu;
  10. podpis oferenta;
  11. w przypadku, gdy oferent działa przez pełnomocników, dokument pełnomocnictwa wraz z dowodem uiszczenia opłaty skarbowej od pełnomocnictwa;
  12. w przypadku składania oferty przez podmiot prowadzący działalność gospodarczą aktualny;
  13. odpis z właściwego rejestru.
  • Organizator nie dopuszcza złożenia kilku ofert przez jednego oferenta na ten sam pojazd.
  • Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie. Koperta musi być zaadresowana według poniższego wzoru: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 6, ul. Dziewanny 24, 91-866 Łódź. Na kopercie powinien znajdować się napis: “Przetarg na sprzedaż autokaru”.
  • Oferty pisemne należy składać w dni robocze (bez sobót) w godz. 9:00 – 14:00 nie później niż do dnia 08.2023 r. do godz. 09:30 w siedzibie sprzedającego, ul. przy ul. Dziewanny 24 w sekretariacie Ośrodka.
  1. Inne informacje
  • Komisja przetargowa wybierze oferenta, który zaoferuje najwyższą cenę na wybrany pojazd objęty przedmiotem przetargu.
  • Wydanie przedmiotu sprzedaży nabywcy następuje niezwłocznie po zapłacenia ceny nabycia i podpisaniu umowy sprzedaży pojazdu. (wzór umowy w załączeniu).
  • Organizatorowi przetargu przysługuje prawo zamknięcia przetargu bez wybrania którejkolwiek z ofert.
  • Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 2251/IV/04 Prezydenta Miasta Łodzi z dnia 09.12.2004 r. w sprawie ustalania „Zasad postępowania dotyczących sposobu i trybu gospodarowania składnikami majątku ruchomego powierzonego jednostkom organizacyjnym Miasta Łodzi nie posiadających osobowości prawnej”.

Klauzula informacyjna [.docx, 13.55 kB]

Oświadczenie RODO [.doc, 33.00 kB]