Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Nowe miejsca edukacji

Logo Unicef dla każdego dziecka; Logo Łódź kreuje

Utworzenie nowych miejsc edukacji dzieci uchodźców o specjalnych potrzebach edukacyjnych w zakresie barier architektonicznych, zakup mebli i sprzętu komputerowego, w tym bezpiecznych mini pracowni terapeutycznych dla dzieci autystycznych.


Bezpieczne mini pracownie terapeutyczne dla dzieci autystycznych

W związku z realizacją programu finansowego ze środków UNICEF zakupiono do Ośrodka kabinę akustyczną. Kabina jest to miejsce, w którym można znaleźć przestrzeń do spokojnej nauki, wyciszenia się oraz relaksacji. W kabinie akustycznej uczeń może być odizolowany od wszystkiego, co  go rozprasza. Mogą tu odbywać się indywidualne zajęcia terapeutyczne, rewalidacyjne i inne, które wymagają ciszy i skupienia uwagi. Uczeń może też w kabinie po prostu poczytać czy posłuchać muzyki.

To ważne szczególnie dla uczniów niepełnosprawnych, dzieci i młodzieży, u których zdiagnozowano zaburzenia ze spektrum autyzmu, po traumatycznych przeżyciach, depresjach, z obniżonym nastrojem itp.


Wyposażenie jednej sali przedszkola dla dzieci z Ukrainy

W ramach programu finansowanego przez UNICEFF sala przedszkolna, w której na co dzień przebywają dzieci ukraińskie zyskała nowe meble: stoliki, kolorowe szafki i regały oraz biurko. Nowe, kolorowe dostosowane do potrzeb dziecka meble sprzyjają poczuciu ich bezpieczeństwa. Dzieci przebywają  w sali o ciepłej kolorystyce i łagodnej dla odbioru wzrokowego.  


Zakup sprzętu komputerowego i pomocy tyflodydaktycznych.

W ramach projektu finansowanego przez UNICEF, dla uczniów słabowidzących i niewidomych z Ukrainy uczących się w naszym Ośrodku, zostały zakupione specjalistyczne pomoce i sprzęt:

  1. maszyny brajlowskie Perkins,
  2. kubarytmy,
  3. komputery,
  4. słuchawki i głośniki,
  5. laptopy,
  6. myszki komputerowe,
  7. przewody HDMI,
  8. switch,
  9. taśma sygnalizacyjna.

Sprzęt i specjalistyczne pomoce będą wykorzystywane przez uczniów słabowidzących i niewidomych w codziennej pracy szkolnej.

Zakupiono również pomoce plastyczne do zajęć plastycznych i technicznych. 


Wyposażenie pracowni szkolnej.

W ramach programu finansowanego przez UNICEFF, pracownia szkolna, w której uczą się również uczniowie ukraińscy została wyposażona w nowe meble: biurko, ławki i krzesła. 

Zakupiono materiały remontowe, elektryczne i internetowe w celu przygotowania pracowni po podłączenia komputerów.