Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Internat

W Ośrodku działa internat dla dzieci i młodzieży, w którym uczniowie spoza Łodzi przebywają po zajęciach szkolnych.

Internat znajduje się na II piętrze budynku i posiada 2 pawilony – męski i żeński. Każdą grupą dziewcząt i chłopców opiekuje się dwoje stałych wychowawców, którzy zapewniają ciepłą i przyjazną atmosferę. Uczniowie mogą liczyć na pomoc wychowawców zarówno w nauce, jak i w rozwiązywaniu problemów dnia codziennego. Wychowankowie mieszkają w 2–5-osobowych pokojach. W każdym pawilonie mieszczą się dwie łazienki. 

Podczas pobytu w internacie podopieczni mogą korzystać:

  1. ze świetlicy z kinem domowym, wyposażonej w gry i zabawki dla młodszych i starszych dzieci,
  2. z pracowni komputerowej z dostępem do Internetu,
  3. z powiększalników pisma znajdujących się w pokojach,
  4. z kuchni z pełnym wyposażeniem AGD,
  5. z pralni.

Wychowankowie mają również do dyspozycji szkolną salę gimnastyczną, siłownię, a także boisko do koszykówki, plac zabaw i siłownię plenerową.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, sprawując opiekę nad wychowankami, organizuje różne formy zajęć podnoszących sprawność fizyczną i manualną, przygotowujących do samodzielnego życia, rozwijających zainteresowania i uwrażliwiające na potrzeby innych. Wychowawcy organizują wyjścia na ciekawe wystawy, do kina, teatru, muzeum i na cykliczne imprezy organizowane w Łodzi.

Pobyt w internacie i wszystkie zajęcia są bezpłatne.

Opłata obejmuje jedynie wyżywienie za każdy dzień pobytu w internacie, którą należy wnieść do 15. dnia każdego miesiąca, z góry za cały miesiąc. Rozliczenie niewykorzystanych posiłków przez wychowanka z powodu nieobecności następuje w każdym następnym miesiącu.