Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Łodzi

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 6 w Łodzi funkcjonuje Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą w Łodzi.

W ramach realizacji zadań projektowych została uruchomiona wypożyczalnia SCWEW, do której zakupiono sprzęt i specjalistyczne pomoce, zgodnie ze zidentyfikowanymi potrzebami 7 przedszkoli i szkół ogólnodostępnych uczestniczących w tym projekcie. Sprzęt i pomoce są wypożyczane przedszkolom i szkołom, zgodnie z ich zapotrzebowaniem.

W dniu 2 lutego odbyło się spotkanie zespołu SCWEW w Łodzi ze szkolnymi koordynatorami ds. edukacji włączającej i współpracy ze SCWEW, w którym wzięli udział przedstawiciele partnerów i interesariuszy projektu:

  • Wydział Edukacji UMŁ – p. dyrektor Jarosław Pawlicki,
  • Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego – p. dyrektor Janusz Moos
  • Uniwersytet Łódzki Katedra Badań Edukacyjnych – prof. dr hab. Dorota Podgórska-Jachnik,
  • Specjalistyczna Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna dla Młodzieży w Łodzi  – p. Magdalena Drab.

W spotkaniu brali również udział przedstawiciele Ośrodka Rozwoju Edukacji. Podczas spotkania podsumowano dwa pierwsze etapy realizacji projektu oraz omówiono organizację konferencji otwierającej działalność SCWEW w Łodzi (zaplanowanie działań i wybór komitetu organizacyjnego konferencji).