Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

"Śladami kota Mundka"

W ramach projektu pt." Detektyw Pazur ratuje urodziny Łodzi", nasi uczniowie klas 1-4, 10 października 2023 r. uczestniczyli w wycieczce, podczas której wraz z opiekunami i przewodnikiem odwiedzali ciekawe miejsca w rejonie Księżego Młyna związane z historią naszego miasta. Wycieczka miała formę zabawy pod nazwą „Śladami kota Mundka” i odbyła się z wykorzystaniem materiałów dostosowanych do potrzeb wzrokowych naszych dzieci.

Podczas wycieczki uczniowie odwiedzili następujące miejsca:

  1. Muzeum kinematografii - pomniki Filemona i Bonifacego - postacie z bajek animowanych wyprodukowanych w łódzkiej wytwórni animacji „Semafor”. Dzieci dowiedziały się kim był Karol Scheibler - łódzki fabrykant, który wybudował fabrykę włókienniczą i wiele budynków min. dla pracowników fabryki i ich rodzin na terenie Księżego Młyna. Dzieci słabowidzące i niewidome otrzymały materiały z trasą wycieczki i krótkimi informacjami. Mogły też oglądać z bliska i poznawać dotykowo ciekawe obiekty.
  2. Dzieci zobaczyły kolejny pomnik na szlaku bajkowej Łodzi, który znajduje się na jednym z drzew w Parku Źródliska. Był to pomnik wróbelka z bajki „Przygód kilka Wróbla Ćwirka”.
  3. W parku Źródliska I i II, które zostały uznane za pomnik przyrody, nasi uczniowie oglądali najstarsze łódzkie platany oraz dotykali i przytulali się do 300-letnich dębów.
  4. Spacerowali po kocim szlaku - uliczce obok sklepów dla ludzi z fabryk zwanych dawniej konsumami, które kiedyś odwiedzały bezpańskie koty.
  5. Zawędrowali na bocznicę kolejową kiedyś należącą do 13-kilometrowej linii kolejowej, wybudowanej przez Karola Scheiblera, w celu połączenia fabryk i potrzebnego transportu.
  6. Byli przy famułach - domach dla robotników, wybudowanych przez K. Scheiblera. Poznawali typowo łódzkie słowa: famuła, angielka, leberka, krańcówka czy migawka.
  7. Dotarli do najstarszej łódzkiej szkoły przyfabrycznej na terenie Księżego Młyna, dzisiaj gmachu Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
  8. Szli obok przędzalni Schaiblera, dawniej jednej z najnowocześniejszych fabryk w Europie, gdzie obecnie znajdują się stylowe mieszkania zwane loftami oraz pokoje dla turystów. Uczestnicy wycieczki słuchali odgłosów z dawnych fabryk włókienniczych, która odtwarzana była z nagrania.
  9. Wędrówkę zakończyli przed remizą strażacką - piękną budowlą z roku 1891. Podziwiali pięciopiętrową wieżę strażacką i zabytkową pompę parową.
  10. Na koniec uczestnicy otrzymali dyplom detektywa w wersji czarnodrukowej i brajlu.

Projekt „Detektyw Pazur ratuje Urodziny Łodzi – nowa odsłona serialu “Kot Mundek na tropie” realizowany jest przez  Stowarzyszenie Soundsitive Studio, dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi. Projekt zakładał wyprodukowanie 2-go i 3-go sezonu serialu słuchowiskowego dla dzieci pt." Kot Mundek na tropie" oraz wycieczek powiązanych tematycznie z serialem.