Laboratoria Przyszłości II
Sprzęt zakupiony w programie Laboratoria Przyszłości został wykorzystany na zajęciach projektowych do przygotowywania deserów. Do wybicia śmietany uczniowie klasy 4 i 7 wykorzystali mikser.
Uczniowie klas 1-3 w ramach zajęć usprawniających małą motorykę, orientację przestrzenną oraz rozwijanie wyobraźni mieli zajęcia kreatywne z klockami. Tworzyli różne konstrukcje, bryły i miasta przyszłości. Podczas zajęć z pedagogiem szkolnym uczniowie rozwijali koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość oraz wyobraźnię przestrzenną. Do ćwiczeń wykorzystali zestaw Space Building Bloks, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Ciekawe lekcje historii odbyły się w klasach czwartej i piątych. Uczniowie poznali zabytki starożytnego Rzymu. W tym celu wykorzystali, wykonany na zakupionej w programie Laboratoria Przyszłości drukarce 3D, model Koloseum. Z pomocą lup pracowali z atlasem historycznym, poszukując miejsc omawianych na lekcjach.
Uczniowie klasy 8 z klocków Polydron budowali siatki oraz modele brył i uczyli się je rozpoznawać, omawiali ich właściwości, a potem liczyli pole powierzchni i objętość. Na kolejnych zajęciach zapoznali się z obsługą drukarki 3D (zakupioną w programie Laboratoria Przyszłości), wyszukali model ostrosłupa do wydruku i wydrukowali go. Model został wykorzystany na zajęciach z matematyki podczas realizacji tematyki dotyczącej obliczania pól i objętości ostrosłupów.
Zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości aparat fotograficzny i mikrofony były wykorzystywane podczas uroczystości szkolnych, podczas wyjść i wycieczek szkolnych.