Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości - grudzień 2022

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Grudzień to czas oczekiwania na śnieg, Mikołaja, Święta Bożego Narodzenia i prezenty, dlatego też zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości krążyły wokół tych tematów. 

Uczniowie z klasy 1u i 3u zbudowali z klocków Marioinex Mini Waffle Pastel., zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, miasto i dom św. Mikołaja oraz zimowy sprzęt sportowy: narty, sanki oraz narciarza. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie z tych klas w oczekiwaniu na śnieg postanowili podczas zajęć rozwijających kreatywność wykorzystać, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, termometr którym dokonali pomiarów temperatury w sali szkolnej oraz podczas spaceru. 

Uczniowie klas 6 i 8 na lekcjach informatyki oraz klasy 3 na zajęciach dodatkowych zapoznali się z budową i wykorzystaniem długopisu 3D zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie kolorowymi filamentami, zamontowanymi w długopisie 3D, ozdobili szablony kartek świątecznych, tworząc ciekawe kartki. Chłopcy z klasy 3 wykonali ozdoby choinkowe - śnieżynki i kwiatki, które potem zawisły na świątecznej tablicy.

W ramach zajęć pozalekcyjnych z muzyki uczennice ćwiczyły śpiewanie kolęd i pastorałek przygotowując się do bożonarodzeniowego występu. Wreszcie mogły wykorzystać profesjonalne mikrofony zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy 3 piekli świąteczne pierniki. Przygotowując ciasto mieli okazję zapoznać się z przyrządami kuchennymi. Jednym z nich był mikser, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, za pomocą którego dzieci utarły jajka z cukrem. Następnie zagniotły ciasto i wycięły pierniki. Po upieczeniu przyozdobiły ciastka i przygotowały z nich malutkie prezenty dla rodziców na wieczerzę wigilijną.

W klasie 5a konstruowanie robota Lofi, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, dobiega końca. Uczniowie podłączali moduły elektroniczne, zapoznali się z płytką prototypową, podłączyli przewody do wszystkich czujników a następnie podłączyli je do sterownika LOFI Brain. Powoli czas zacząć programowanie.

Uczniowie klasy 7 na lekcji fizyki zapoznali się z zestawem Forbot do kursu Arduino zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Z zainteresowaniem obejrzeli elementy elektroniczne (diody, rezystory, wyświetlacz LCD, płytkę główną Arduino Unio i inne), które będą mogli wykorzystać do zaprojektowania np. prostego budzika. Wstępnie zapoznali się również z platformą, na której znajduje się kurs Arduino. jest to wstęp do rozwijania zainteresowań technicznych.