Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Sprawozdanie I - 2023/2024

Wrzesień to wdrażanie się do obowiązków i rytmu szkolnego.

Uczennice klasy 3, korzystając z pięknej pogody, wyszły na boisko szkolne, gdzie zapoznały się z informacjami zapisanymi na tablicach ścieżki edukacyjnej. Dzieci z edukacji wczesnoszkolnej wyjechały na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Lesie Łagiewnickim na zajęcia o drzewach. Pod kierunkiem przewodnika spacerowały po lesie, oglądały różne drzewa i rośliny, poznawały cechy charakterystyczne drzew i ciekawostki przyrodnicze. Poznały oznaczenia występujące w lesie, dowiedziały się co to jest teren chroniony. Kolejnym etapem wyjścia do lasu było odwiedzenie stadniny koni. Dzieci 1 klasy, podczas zajęć przyrodniczych, obserwowały roślinne otoczenie szkoły. Wykorzystały do tego lupy zakupione w ramach "Laboratorium przyszłości".

Uczniowie klasy 1, po zwiedzaniu zabudowań szkolnych, zbudowali z klocków Marioinex, zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, makietę szkoły i jej otoczenia. Dzieci z klas 3a i 4u wykonały z tych samych klocków makietę szkoły marzeń.

Wrzesień to miesiąc jabłek, dlatego dziewczynki na zajęciach z kreatywności, wykorzystując mikser upiekły ciasta z jabłkami. Dotykały, wąchały i świetnie się przy tym bawiły. W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczennice zespołu edukacyjno-terapeutycznego piekły czekoladowe babeczki. Do zajęć kulinarnych posłużył mikser zakupiony w projekcie "Laboratorium przyszłości". Wąchanie, smakowanie, miksowanie produktów sprawiło uczennicom wiele radości. Po upieczeniu wszyscy wspólnie zasiedliśmy do stołu i spróbowaliśmy wypieków. 

Podczas lekcji edukacji wczesnoszkolnej o tematyce przyrodniczej uczniowie klasy pierwszej poszukiwali skarbów jesieni: kasztany i jarzębinę. Za pomocą lup oglądali liście i owoce kasztanowca i jarzębiny. Odnalezione "skarby" zaznaczali na kartach pracy. Dzieci przygotowały samodzielnie koktajl owocowy z jesiennych malin i pigwy. Nauczyły się jak korzystać bezpiecznie z blendera, aby przygotować zdrowy napój. Nauczyły się również przygotowywania napoju zgodnie z przepisem. 

Na koniec września uczniowie klasy pierwszej byli na wycieczce w Kałęczewie, gdzie dowiedzieli się czym jest sad, jakie rosną w nim drzewa. Mogli doświadczyć uroku zbierania owoców z drzew oraz spróbować świeżych owoców i przygotowanego z nich soku.

Październik dla naszych uczniów to miesiąc wycieczek. Starsi uczniowie szkoły podstawowej, w ramach projektu "Poznaj Polskę" wzięli udział w wycieczce "Szlakiem Orlich Gniazd". Zwiedzili zamki królewskie w Olsztynie i Podzamczu oraz Muzeum Historii Kolei. 

W ramach projektu pt." Detektyw Pazur ratuje urodziny Łodzi", uczniowie klas 1-4, uczestniczyli w wycieczce, podczas której wraz z opiekunami i przewodnikiem odwiedzali ciekawe miejsca w rejonie Księżego Młyna związane z historią naszego miasta.

Wycieczkowy październik uczniowie edukacji wczesnoszkolnej i klasa 4u/8u zakończyli wizytą w planetarium. Obserwacja nieba, słuchanie ciekawych informacji o kosmosie było cenną nauką o otaczającym ich świecie.

Uczniowie szkoły podstawowej na zajęciach wychowania fizycznego często potrzebują korekty swojej postawy czy wykonywanych ćwiczeń. Czasami trudno im zrozumieć co źle robią, dlatego też robione są zdjęcia z zajęć, które uczniowie wspólnie omawiają z nauczycielami. Jest to ciekawe doświadczenie dla uczniów, którzy muszą omówić swoje błędy i potem zrobić wszystko aby ich nie popełniać.

Do dokumentowania działań wykorzystywany był aparat fotograficzny zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.