Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Grudzień to czas oczekiwania na śnieg, Mikołaja, Święta Bożego Narodzenia i prezenty, dlatego też zajęcia z wykorzystaniem sprzętu zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości krążyły wokół tych tematów. 

Uczniowie z klasy 1u i 3u zbudowali z klocków Marioinex Mini Waffle Pastel., zakupionych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, miasto i dom św. Mikołaja oraz zimowy sprzęt sportowy: narty, sanki oraz narciarza. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem. Uczniowie z tych klas w oczekiwaniu na śnieg postanowili podczas zajęć rozwijających kreatywność wykorzystać, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, termometr którym dokonali pomiarów temperatury w sali szkolnej oraz podczas spaceru. 

Uczniowie klas 6 i 8 na lekcjach informatyki oraz klasy 3 na zajęciach dodatkowych zapoznali się z budową i wykorzystaniem długopisu 3D zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie kolorowymi filamentami, zamontowanymi w długopisie 3D, ozdobili szablony kartek świątecznych, tworząc ciekawe kartki. Chłopcy z klasy 3 wykonali ozdoby choinkowe - śnieżynki i kwiatki, które potem zawisły na świątecznej tablicy.

W ramach zajęć pozalekcyjnych z muzyki uczennice ćwiczyły śpiewanie kolęd i pastorałek przygotowując się do bożonarodzeniowego występu. Wreszcie mogły wykorzystać profesjonalne mikrofony zakupione w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. 

Podczas zajęć z edukacji wczesnoszkolnej uczniowie klasy 3 piekli świąteczne pierniki. Przygotowując ciasto mieli okazję zapoznać się z przyrządami kuchennymi. Jednym z nich był mikser, zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, za pomocą którego dzieci utarły jajka z cukrem. Następnie zagniotły ciasto i wycięły pierniki. Po upieczeniu przyozdobiły ciastka i przygotowały z nich malutkie prezenty dla rodziców na wieczerzę wigilijną.

W klasie 5a konstruowanie robota Lofi, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, dobiega końca. Uczniowie podłączali moduły elektroniczne, zapoznali się z płytką prototypową, podłączyli przewody do wszystkich czujników a następnie podłączyli je do sterownika LOFI Brain. Powoli czas zacząć programowanie.

Uczniowie klasy 7 na lekcji fizyki zapoznali się z zestawem Forbot do kursu Arduino zakupionym w ramach projektu Laboratoria Przyszłości. Z zainteresowaniem obejrzeli elementy elektroniczne (diody, rezystory, wyświetlacz LCD, płytkę główną Arduino Unio i inne), które będą mogli wykorzystać do zaprojektowania np. prostego budzika. Wstępnie zapoznali się również z platformą, na której znajduje się kurs Arduino. jest to wstęp do rozwijania zainteresowań technicznych.

W grudniu odbyło się 12 godzin zajęć w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, podczas których wykorzystywano sprzęt:

  1. robot - 2 godz.
  2. długopis 3D - 4 godz.
  3. Forbot do kursu Arduino - 1 godz.
  4. klocki Marioinex Mini Waffle Pastel. - 2 godz.
  5. termometr - 1 godz.
  6. mikrofony - 1 godz.
  7. mikser - 1 godz.