Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
4. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
5. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
6. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
7. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
8. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
9. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

Laboratoria Przyszłości - sprawozdanie II

#LaboratoriaPrzyszłości, #LaboratoriaPrzyszlosci

Dla uczniów klas 5a i 5b w październiku nadszedł długo oczekiwany przez nich moment, na lekcjach informatyki rozpoczęli konstrukcję, zakupionego w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, robota LOFI . Uczniowie zapoznali się ze wszystkimi elementami zestawu CODEBOX oraz z narzędziami używanymi podczas projektu. Okazało się, że zabawę i programowanie robota należy zacząć od zmontowania poszczególnych części. Dziewczynki i chłopcy skręcali pudełko na śrubki oraz pudełko całego zestawu, w którym będą przechowywane materiały na różnych etapach pracy. Przykręcali osłonki na mikrokontroler wraz z LOFI Brain 2.0. Praca bardzo pochłonęła uczniów, musieli wykazać się kreatywnością,  zabawa była super! 

Uczniowie klas 3a i 6 mieli w październiku kolejne zajęcia, podczas których wykorzystywali klocki "POLYDRON", zakupione w ramach programu "Laboratorium Przyszłości". Podczas zajęć uczniowie rozpoznawali i nazywali figury geometryczne, utrwalali wiadomości o jednostkach miary, dokonywali pomiarów i porównywali je. Dzieci z 3a utrwalały pojęcie zbioru i ćwiczyły proste działania na zbiorach. Uczniowie klasy 6 budowali figury przestrzenne, tworząc znane im bryły ale również oryginalne konstrukcje.

Jedne z zajęć edukacji wczesnoszkolnej w klasie 2 okazały się bardzo smakowite. Wykorzystując mikser i blender, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości, dzieciaki pod nadzorem nauczycielki, przygotowały a następnie ze smakiem zjadły naleśniki i wypiły koktajl bananowo - jagodowy. Nie zdając sobie sprawy uczniowie doskonalili swoje umiejętności matematyczne - odmierzali, przeliczali, dzielili poszczególne produkty spożywcze. Dzieci wykazały się ogromnym zaangażowaniem a uśmiechy i radość podczas spożywania własnoręcznie przygotowanych smakołyków były bezcenne. 

Chłopcy z klasy 7 kontynuowali zajęcia z wykorzystaniem aparatu fotograficznego zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Tym razem poznali proces powstawania zdjęcia w aparacie Sony RX100 III, poznali optykę aparatu fotograficznego.

Klasa 3a w ramach edukacji wczesnoszkolnej uczestniczyła w zajęciach plenerowych wykorzystując lupę i termometr zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Dzieci podczas spaceru obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Dzieci odczytując temperaturę mogły zauważyć jak zmienia się ona w zależności od nasłonecznienia. Lupa posłużyła im do oglądania różnorodnych liści, mchów i hub porastających pnie drzew. Uczniowie mogli także sprawdzić, czy owady zagnieździły się na zimę w przeznaczonych dla nich domkach.

W październiku odbyło się 12 godzin zajęć w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, podczas których wykorzystywano sprzęt:

  1. termometry - 1 godz.
  2. lupy - 1 godz.
  3. mikser - 1 godz.
  4. blender - 1 godz.
  5. aparat fotograficzny - 1 godz.
  6. klocki (różne rodzaje) - 4 godz.
  7. robot - 3 godz.